Ile kosztuje wiza do Kanady

Wiza do Kanady, znana pod nazwą eTA to dokument, który upoważnia do przebywania na terenie danego kraju. Każdy, kto jest na liście wybranych krajów i zamierza przekroczyć granicę Kanady, zobligowany jest do przygotowania electronic Travel Authorization, czyli eTA. Dokument można w szybki sposób wyrobić za pośrednictwem odpowiedniej strony internetowej, jednak by móc za niego zapłacić konieczne jest posiadanie karty kredytowej lub dostępu do płatności online.

Kanadyjska wiza

Kanadyjska wiza, czyli eTA to dokument, który pozwala na turystyczny wjazd do kraju przez okres 5 lat od momentu jego wydania. Jednak jednorazowy pobyt w Kanadzie może trwać maksymalnie pół roku – później należy wyjechać z kraju, by znów niego wrócić. By móc posługiwać się tym dokumentem konieczne jest też posiadanie ważnego paszportu – jeśli paszport wygaśnie przed okresem 5 lat, eTA również traci swą ważność. By w ogóle móc się ubiegać o eTA konieczne jest wypełnienie odpowiednich dokumentów. Zadanie jest o tyle proste, że formularz dostępny jest na stronie internetowej. Wypełnienie formularza zajmuje zwykle kilka minut i wymaga podania kilku danych osobowych. Na potwierdzenie uzyskania dokumentu oczekuje się zazwyczaj ok. 3 dni roboczych, jednak należy mieć na uwadze fakt, że w momencie dużego zainteresowania (w tzw. sezonie), czas ten może nieznacznie się wydłużyć.

Ile kosztuje wiza do Kandy?

Jeżeli z kolei zastanawiasz się, ile kosztuje wiza do Kanady, to nie jest to droga usługa. Koszt wyrobienia tego dokumentu to 7 CAD (dolarów kanadyjskich). W przeliczeniu na polskie złotówki, za wyrobienie dokumentu eTA zapłacimy ok 21 zł.

Dla kogo wiza do Kanady?

Electronic Travel Authorization czyli w skrócie eTA jest rozwiązaniem, które jest specjalnie przygotowane dla wszystkich tych osób, które przybywają do Kanady samolotem. Osoby, które przybywają do tego kraju drogą morską lub lądową, mogą podróżować tylko na podstawie ważnego paszportu. W przypadku Polaków, którzy mają podwójne obywatelstwo (oprócz polskiego obywatelstwa posiadają jeszcze obywatelstwo kanadyjskie lub Stanów Zjednoczonych) mogą podróżować do Kanady bez żadnych ograniczeń – nie muszą posiadać żadnych dodatkowych dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *