Jakie miasto jest stolicą Kanady?

Ottawa jest pięknym miastem będącym stolicą Kanady. Każdego roku przybywają tu tłumy turystów doceniających piękno tego miasta i zwiedzających wiele zakątków. Jakie znajdziemy atrakcje turystyczne w Ottawie? Co oferuje nam stolica Kandy?

Stolica Kanady

Ottawa jest dużym kanadyjskim miastem, w którym znajdziemy mnóstwo atrakcji. Liczne muzea i kościoły przyciągają turystów i zachwycają aranżacją i ciekawym stylem. Miasto jest czwarte pod względem wielkości w tym kraju i jest położone na wschodzie prowincji Ontario, na brzegu rzeki Ottawa po jej południowej stronie.

Atrakcje turystyczne w Ottawie

Najbardziej znanymi atrakcjami turystycznymi w tym mieście oraz zabytkami są: Parliament Hill, Bazylika katedralna Notre-Dame w Ottawie, Sąd Najwyższy Kanady oraz National Gallery of Canada.
Parliament Hill to klimatyczne wzgórze, na którym znajdziemy efektowny zespół gmachów stworzonych w neogotyckim stylu.
Bazylika Notre Dame jest największym oraz najstarszym obiektem kościelnym w tym regionie. Nawy budynku ozdobione zostały gotyckimi łukami, które robią wrażenie.
Sąd Najwyższy został wzniesiony w latach 1939-1946 i znajduje się nad brzegiem Ottawy. Kolumny, podłogi i ściany wykonane zostały z marmuru. Klimat tego miejsca zachwyca turystów z całego świata.
National Gallery of Kanada jest jedną z pierwszych galerii powstałych w tym mieście. Budynek gromadzi różnorodne fotografie, obrazy, rysunki i rzeźby, co jest gratką dla miłośników kultury. Znaczną częścią galerii jest współczesna sztuka.

Aktywny wypoczynek

Wakacje w Ottawie z pewnością nie będą nudne i zachwycą całą rodzinę. Warto postawić na aktywny wypoczynek i zwiedzanie, a w przerwach można odwiedzić eleganckie knajpki i restauracje z pysznym jedzeniem. Spacery uliczkami Ottawy z pewnością pozostaną w naszej pamięci na długi czas, a ciekawy krajobraz przyciągnie wzrok. Warto przed wyjazdem zaplanować taką wycieczkę i odwiedzić najważniejsze punkty wyprawy.

Stolica Kanady kryje wiele niespodzianek i zachęca wszystkich turystów do zwiedzania .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *