Kanada, raj dla turystów

Jeżeli masz w życiu wybrać się tylko do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki turystyczne znajdziemy tam na każdym rogu. Kanada jest bardzo rozległym państwem, zajmującym połowę ponad połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla turystów, bo oferuje zarówno atrakcje miejskie z bogatą ofertą kulturalną, ale przede wszystkim bogactwo dzikiej przyrody. Punkty obowiązkowe dla każdego turysty znajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – przedstawiamy kilka z nich.

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się nudzić w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miasta mają do zaoferowania wszystko, czego możemy oczekiwać od metropolii – bogatą ofertę kulturalną, świetne restauracje, zabytki, dzięki którym możemy dowiedzieć się wiele o historii tego fascynującego kraju. Czołówka kanadyjskich miast turystycznych to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Każde z tych miast oddalone od siebie o tysiące kilometrów ma do zaoferowania zupełnie inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica daje nam na talerzu to, co najważniejsze – historyczne budowle, monumentalne biurowce, ale i muzea. Montreal, zwany kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to wielki biznes i głośne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o powiązaniach handlowych z Azją. I wreszcie spokojne i senne Calgary, brama do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to kraj skrajności, jeżeli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górskie krajobrazy, gęste lasy, pustynne bezdroża oraz wybrzeża oceanów – każdy znajdzie tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością położony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Zwolennicy górskich krajobrazów doskonale odnajdą się w położonym w zachodniej części Kanady parku narodowym w Banff, słynącym z malowniczych górskich krajobrazów z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi jak z pocztówki. To doskonałe miejsce, aby zapoznać się z pięknem Gór Skalistych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *