Praca w Kanadzie

Praca w Kanadzie kusi wielu naszych rodaków ze względu na wysokie zarobki oraz możliwości rozwoju zawodowego. Mimo że wyjeżdżając do Kanady, nie potrzebujemy wizy turystycznej, to jeżeli chcemy podjąć pracę zarobkową w tym kraju, musimy załatwić sporo formalności jeszcze w Polsce.

Jak uzyskać pozwolenie o pracę w Kanadzie?

Załatwianie formalności zaczynamy od wejścia na stronę rządu kanadyjskiego www.canada.ca, a następnie musimy założyć konto w wydziale imigracyjnym. Należy zawczasu przygotować dokumenty, które będą nam potrzebne procesie aplikacji o wizę pracowniczą. Oczywiście musimy mieć aktualny paszport, będzie nam też potrzebne zaświadczenie o niekaralności, które musimy przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego. Powinniśmy też przygotować CV w wersji anglojęzycznej. Musimy też podać dane kontaktowe, na wypadek, gdyby władze kanadyjskie musiały skontaktować się z kimś z naszych bliskich w kraju. Potrzebne będzie również zdjęcie, zgodne z kanadyjskimi wymogami dotyczącymi zdjęć paszportowych. Jeżeli wyjeżdżamy do Kanady mając już wcześniej załatwiona posadę kanadyjskiego pracodawcy, mamy szczęście. Zarówno pracodawca, jak biuro pośrednictwa pracy, które pomogło nam znaleźć zatrudnienie, mogą pomóc nam z formalnościami. Ale również samodzielny załatwienie potrzebnych dokumentów nie jest wielkim problemem.

I inne formalności

Pamiętajmy o tym, że udając się do Kanady drogą lotniczą, musimy uzyskać dokument o nazwie eTA. Pozwolenie na przylot do Kanady uzyskujemy również drogą internetową na stronie rządu kanadyjskiego po wypełnieniu odpowiedniego formularza. Pamiętaj, że jeżeli chcesz podjąć pracę w Kanadzie, musisz uzyskać akceptowane w tym kraju potwierdzenie swoich kwalifikacji zawodowych, w czym pomogą tłumaczenia przysięgłe dyplomów i certyfikatów. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie referencji od byłych pracodawców w jednym z języków urzędowych Kanady, czyli w angielskim lub francuskim. Język to kolejny ważny punkt dla wszystkich, którzy myślą o pracy. Zanim otrzymamy pozwolenie na pracę, musimy udowodnić swoją znajomość języka francuskiego lub angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *