Wiza do Kanady

Czy do Kanady potrzebna jest wiza?

Kto z nas nie marzył nigdy o tak zwanym ”amerykańskim śnie”? Wszyscy chcemy móc spełniać swoje marzenia, nawet te najbardziej odległe jak na przykład wyjazd za granicę (nawet na inny kontynent). Na szczęście chcieć to móc, dlatego też możemy starać się na przykład o wizę do Kanady. Jest to piękny kraj, ale jeżeli chcemy w nim spędzić resztę życia, musimy posiadać do tego specjalne zezwolenie.

Kanadę uważamy już od wielu, wielu lat za jeden z tych krajów, które w ogóle nie chcę współpracować z turystami. Kanadyjczycy robią nam bardzo duże problemy jeżeli chodzi o wizy. Gdy złożymy wniosek o wydanie nam wizy, mamy jedynie 50% szans na to, że zostanie nam ona wydana. Nie jest to jednak coś co sprawia, że turyści rezygnują z wyjechania do Kanady. Jeżeli chcemy wyjechać do Kanady turystycznie, nie potrzebujemy do tego wizy. Nasz wyjazd może się przeciągnąć nawet do 6 miesięcy.


eTa Canada – co to takiego?

Electronic Travel Authorization, czyli eTA jest to elektroniczne potwierdzenie podróży. Mamy obowiązek ją posiadać jeżeli chcemy wyjechać do Kanady. Wydawane jest one na podstawie numeru paszportu podróżującemu. Gdy jesteśmy zainteresowani eTa, wypełnijmy specjalny formularz na stronie internetowej.Można to zrobić na przykład tutaj eTa . Da nam ona możliwość przyjechania do Kanady w ciągu 5 lat od dnia wydania elektronicznego potwierdzenia podróży eTA. Cenniki podane są na stronach internetowych, ale koszt wyrobienia sobie elektronicznego potwierdzenia podróży to jedynie 21 złotych (7 dolarów kanadyjskich).

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Wiza do Kanady nie jest czymś, na co nie możemy sobie pozwolić. Musimy wiedzieć o tym, że Kanada jest bardzo ładnym miejscem, do którego warto jest przyjechać nie tylko w celach turystycznych. Wiele osób chce tam zamieszkać i nic dziwnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *