Toronto- największe miasto Kanady

Większość Polaków spytana o stolicę Kanady szybko odpowiada – Toronto. Tymczasem stolica Kanady to Ottawa. Skąd więc ta pomyłka? Przyczyną może być fakt, że Toronto to największe i najbardziej znane miasto Kanady.Kanada podzielona jest na dziesięć prowincji, każda z nich ma własną prowincję. Toronto to stolica Ontario. Na terytorium tej prowincji leży także Ottawa, stolica Kanady.

Toronto zamieszkuje ponad 2,5 mln mieszkańców, w większości są to imigranci z całego świata. Pod tym względem Toronto jest wyjątkowe, mieszkają w nim przedstawiciele ponad 150 grup etnicznych. Takiej mieszanki nie spotka się w żadnym innym mieście na świecie. To pewnie dlatego Toronto nie przypomina wielkiej anonimowej metropolii, ale emanuje przytulnością i przyjaznym klimatem.Toronto wyjątkowe jest także pod innym względem. Aż 20% jego powierzchni zajmują tereny zielone. Większość z nich to piękne parki na Wyspach Torontońskich na jeziorze Ontario. Rozpościera się z nich piękna panorama na miasto.Toronto największe miasto w Kanadzie znajduje się na południu kraju i ma 2,5 miliona mieszkańców. Jednocześnie jest stolicą prowincji Ontario i ma dostęp do jeziora o tej samej nazwie.Toronto jest jednym z najbardziej wielokulturowych miast na świecie, według statystyk ponad 40 procent populacji pochodzi z krajów innych niż Kanada.

Co warto zwiedzić w Toronto?

Oczywiście wszystko zależy od czasu, który możemy spędzić w stolicy Ontario. Niektóre obiekty warto jednak zobaczyć nawet z daleka, gdy czas na to pozwala warto zaglądnąć do środka. Poniżej lista najważniejszych obiektów:

1.CN Tower – to symbol Toronto widziany z każdego punktu miasta, do końca XX wieku była najwyższym obiektem na świcie (553 m), obecnie zajmuje 8 miejsce, wyprzedziły ją wieżowce wybudowane na półwyspie Arabskim i w Azji. Jest to wieża telewizyjna, która została udostępniona turystom. Widok z najwyższego tarasu zapiera dech w piersiach.

2.Wodospad Niagara – oddalony o 1,5 h jazdy samochodem od Toronto, od strony kanadyjskiej prezentuje się piękniej niż od amerykańskiej, zwłaszcza wieczorem, gdy jest podświetlany.

3.Bata Shoe Museum – bardzo oryginalne i ciekawe, historia cywilizacji została przedstawiona na podstawie ewolucji obuwia na przestrzeni wieków.

Zwolennicy sportów obowiązkowo powinni oglądnąć mecz hokeja na lodzie, który jest sportem narodowym Kanadyjczyków.Osoby potrzebujące czystego relaksu powinny odwiedzić przybrzeżne wyspy Toronto. Już sama podróż pozwala zapomnieć zgiełk dnia codziennego: do czterech wysp można dotrzeć tylko promem, ponieważ w całym obszarze nie ma samochodów.
Idylliczne parki i ogrody można również znaleźć na kontynencie; jednocześnie relaksującą przyrodą i inspirującą przestrzenią wystawienniczą jest Ogród Rzeźby. Od 1981 roku projekty artystyczne były pokazywane publicznie, a do tej pory wystawiało je ponad 70 artystów.

Pamiętaj że planując wyjazd do Kanady potrzebujesz eTA (Electronic Travel Authotization). Wniosek możesz złożyć tutaj: eTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *