Jak wyjechać do Kanady?

Kanada jawi się jako raj na ziemi. Jest wymarzonym miejscem emigracji nie tylko dla Polaków, ale i ludzi z całego świata. Każdego roku na skutek migracji ludność Kanady zwiększa się o około 220 000 osób. Chcesz zostać jednym z nich? Zobacz, jak wyjechać do Kanady na stałe

Wyjazd do Kanady na stałe – jakie są możliwości?

Emigracja do Kanady na stałe wcale nie jest łatwa. Znalezienie pracy nie jest proste, a i rozpoczęcie zatrudnienia poprzedzone jest licznymi formalnościami.

Istnieje szereg różnych procedur, dzięki którym możesz wyjechać do pracy do Kanady.

1. Pierwszą, oczywistą opcją jest zdobycie pozwolenia na pracę. Sprawa nie jest jednak prosta. Kanadyjski pracodawca, aby zatrudnić pracownika spoza Kanady, musi złożyć LMIA – Labour Market Impact Assessment. W dokumencie tym poświadcza, że chce zatrudnić właśnie tę konkretną osobę i że będzie w stanie zapewnić jej pracę na rok. Płaca musi równać się średniej stawce w kraju, stanowisko musi wiązać się z pracą na pełen etat, a co więcej pracodawca musi wykazać, że przez 4 tygodnie nie był w stanie zatrudnić obywatela Kanady ani nikogo, kto już posiada pozwolenie na pracę. Musi też odprowadzić 1000 CAD za złożenie tej aplikacji. Kanadyjscy pracodawcy niechętnie więc składają ten dokument na osobę, której nie znają.

2. Express Entry to system, który ma kilka programów. Mówiąc ogólnie, należy wykazać, że posiada się odpowiednie doświadczenie zawodowe poświadczone referencjami, wymagane wykształcenie, pożądany wiek oraz wystarczający poziom znajomości języka angielskiego lub francuskiego. Za każdy z tych elementów przyznawane są punkty. Zdobycie odpowiedniej ich liczby łączy się z możliwością wygrania konkursu o pobyt stały.

3. International Experience Canada – aby przyjechać do Kanady na rok wystarczy mieć 18.35 lat. Każdego roku do zajęcia jest 635 miejsc.

4. Można też oczywiście przyjechać do Kanady na studia. W czasie nauki można pracować do 20 godzin tygodniowo. Po ukończeniu nauki można aplikować o wydanie pozwolenia na pracę.

5. Przyjechać można również w ramach sponsorowania przez partnera lub członka rodziny.

6. Szansę na pobyt stały w Kanadzie dają także programy prowincjonalne. Każda prowincja ma swoje własne zasady i limity przyjęć.

Planując podróż do Kanady, pamiętaj o eTA. Możesz aplikować tutaj:eTA

Wiza do Kanady
Wiza do Kanady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *