Jakie miasto jest stolicą Kanady?

Kanada jest jednym z krajów, który ma bardzo dużą powierzchnię, a zarazem jest bardzo mało zaludniony. Jest to jednak niesamowicie piękny kraj, w którym znajdują się tysiące jezior i rewelacyjnie wyglądające parki narodowe. Stolicą Kanady jest miasto Ottawa, które jest położone stosunkowo niedaleko od Stanów Zjednoczonych. W Ottawie jak i w większości Kanady rozmawia się zarówno po angielsku jak i po francusku. Wszystko spowodowane jest licznym kolonizowaniem Kanady przez te dwa kraje setki lat temu. Logiem Kanady jest klonowy liść, który jest w tamtej części świata bardzo popularny i zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Kanadzie syrop klonowy to jeden z ulubionych przysmaków.

Stolica Kanady

Ottawa to piękne i przemysłowe miasto, które zamieszkuje nieco ponad milion mieszkańców. Jest to czwarte pod względem wielkości miasto Kanady i zarazem jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów. Miasto Ottawa jest otoczone pasmem lasów i powietrze w tamtej okolicy Kanady jest naprawdę rewelacyjne. Dlatego też przeprowadza się w tamte okolice mnóstwo osób z całego świata, które pragną spokoju i odpoczynku od miejskiego tłoku i tysięcy przechadzających się każdego dnia ludzi. Na terenie miasta Ottawa znajduje się wiele dobrych uniwersytetów, a stolica Kanady słynie z edukacji na najwyższym poziomie.

Popularne zespoły

W mieście Ottawa znajduje się siedziba jednego z najbardziej znanych klubów hokejowych na świecie, czyli drużyny Ottawa Senators. Ludzie zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i Kanadzie kochają oglądać wszelaki sport i uwielbiają co najmniej raz na tydzień wybrać się na stadion i obejrzeć sportową rywalizację. W Ottawie opłaca się również pracować, a średnie stawki rocznych zarobków sprawiają, że wiele osób z pozostałej części Kanady przeprowadza się tam w celu wzbogacenia się.

Planując swoją podróż do Kanady, nie zapomnij o eTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *