Podróż do Kanady

W momencie kiedy podejmujesz decyzję o emigracji zarobkowej do innego kraju, powinieneś dowiedzieć się wcześniej, jakie są wymagania oraz warunki uzyskania możliwości pobytu w kraju destynacji. W treści tego artykułu zostaną przedstawione wszelkiego rodzaju informacje potrzebne do tego, aby ubiegać się o długotrwały pobyt na terenie Kanady.

Co muszę Posiadać i jakie warunki spełniać?

W tym momencie, jeżeli rząd Kanadyjski poszukuje różnego rodzaju specjalistów na swoim rynku pracy, zwiększasz swoje prawdopodobieństwo na uzyskanie prawa do przebywania na terenie kraju liścia klonowego.

Inną z opcji, która umożliwia przebywanie na terenie Kanady z wydłużonym okresem trwania, jest posiadanie statusu studenta, który otrzymał możliwość nawiązania współpracy z uczelnią kanadyjską. W tym miejscu warto wspomnieć na temat tego, że wszelkiego rodzaju aplikacje o wyjazd można składać za pośrednictwem strony internetowej konsulatu kanadyjskiego w Polsce.

Wiza do Kanady może również zostać załatwiona na miejscu, bezpośrednio w konsulacie, jednak często okazuje się to opcją zdecydowanie wolniejszą i o wiele mniej wydajną. W tym momencie może pojawiać się jak najbardziej zasadne pytanie, a mianowicie – eTA Kanada jak wypełnić?

Po wizycie na stronie konsulatu można dostrzec panel służący do wypełniania online, który został sporządzony w sposób przystępny użytkownikowi, a więc uzupełnianie potrzebnych danych wyjazdowych nie powinno stwarzać nawet najmniejszych problemów.

Aplikując na emigrację do Kanady, warto mieć świadomość tego, że okres ważności ciężko uzyskanej przez nas wizy to jedynie 5 lat, który nie jest jednak równoważny z maksymalnym czasem pobytu w granicach kraju liścia klonowego. W zależności od tego, jaki jest charakter naszego pobytu – wizyta tymczasowa, praca zawodowa, a może studia magisterskie, to maksymalny dopuszczalny czas pobytu w granicach Kanady może się diametralnie różnić dla różnych przypadków.

Podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy nie chciałbyś przypadkiem wyjechać do Kanady, warto zadać sobie pytanie, czy jesteś gotowy zmierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami, które czyhają przed wyjazdem. Pomimo tego, że wiza do Kanady może zostać przyznana za pośrednictwem internetu, to i tak trzeba poświęcić temu odpowiednio dużą ilość czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *