Wiza do Kanady

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, żeby pojechać do innego kraju, trochę w nim pożyć, poznać inna kulturę i zakosztować innych zarobków, to w treści tego artykułu dowiesz się wszystkiego co trzeba w aspekcie wyjazdu do Kanady.

Jak wyjechać i co jest mi potrzebne?

Fundamentalnym pytaniem, które trzeba sobie zadać przed wyjazdem do kraju liścia klonowego, jest niewątpliwie to, jakie wymagania należy spełnić aby móc ubiegać się o wizę do Kanady. Po pierwsze, warto powiedzieć kilka słów na temat tego, w jakiej formie można załatwiać wspomniany dokument.

Jedną z metod jest oczywiście tradycyjne udanie się do konsulatu rzeczonego kraju i osobiste dogadywanie kwestii związanych z wyjazdem. Pomimo tego, że takie rozwiązanie jest stare, pewne i sprawdzone, to osiągnięcia technologiczne XXI w. mogą pomóc nam w łatwiejszy sposób zrobić wszystko jak należy. Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem, nie ma żadnych przeszkód, żeby złożyć wszystkie potrzebne dokumenty do wizy za pośrednictwem internetu.

W tym miejscu warto powiedzieć kilka słów na temat tego, czym jest Wniosek eTA po polsku. Wspomniany rodzaj dokumentu to nic innego, jak swojego rodzaju elektroniczne zezwolenie połączone z naszym paszportem, na pobyt w kraju liścia klonowego. Nie posiadamy tutaj materialnej wersji dokumentu lecz jedynie jego elektroniczną reprezentację. Za dodatkową opłatą można również wyrobić sobie materialną wersję wizy, jednak należy to wcześniej dobrze przemyśleć.

Wiza do Kanady może zostać wydana przez odpowiednie organy dopiero w momencie, kiedy spełniamy określone wymagania wystawione przez rząd kanadyjski. Pierwszą z możliwości jest posiadanie statusu studenta, który na podstawie umowy z uczelnią kanadyjską dostaje pozwolenie na przebywania w kraju za oceanem przez określony czas trwania programu.

Drugą opcją jest posiadania zaproszenia od kanadyjskiej firmy, która zapewnia Ci zatrudnienie na rynku. Trzecią z możliwości jest posiadanie co najmniej rocznego doświadczenia w zawodzie, który jest obecnie poszukiwany przez kanadyjski rząd. Warto jednak pamiętać, że osoby świeżo po studiach nie zaliczają się do tej grupy, gdyż nie mają jeszcze przepracowanego odpowiednio długiego czasu w danym zawodzie.

Zakończenie

Wniosek eTA po polsku można bardzo łatwo wypełnić na stronie konsulatu kanadyjskiego w Polsce, co pozwoli nam załatwić wszelkiego rodzaju formalności w sposób zdalny. Pamiętajmy, że przed ostateczną decyzją o wyjeździe należy upewnić się, że wszystko zostało odpowiednio uzgodnione, aby nie trzeba było później rozwiązywać zróżnicowanych problemów prawnych, związanych z nielegalnym wyjazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *