Wyjazd do Kanady

W realiach XXI w. podróżowanie z roku na rok staje się coraz prostsze. Obecnie mamy coraz mniej ograniczeń, które mogłyby powodować, że nie możemy udać się do innego kraju – ewentualnie mogą występować obostrzenia finansowe. W tym artykule omówiony zostanie bardzo ciekawy temat, który dotyczy wniosku o eTA Kanada.

Komu potrzebna jest eTA Kanada?

Każda osoba, która jest zainteresowana wizytą w kraju liścia klonowego, musi zastanowić się nad tym, jakie dokumenty są jej potrzebne, żeby w odpowiedni sposób załatwić wszystkie formalności związane z wyjazdem.

Dla obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, w momencie chęci wyjazdu do Kanady, jednym z wymagań jest posiadanie wizy kanadyjskiej. Warto jednak wspomnieć, że tego rodzaju dokument jest konieczny tylko i wyłącznie wtedy, gdy przemieszczamy się między kontynentami drogą lotniczą. W momencie kiedy zdecydujemy się na podróż drogą morską, nie ma konieczności posiadania wizy.

Wyjazd do Kanady wiąże się więc z załatwieniem w większości przypadków wizy, co może odbywać się zarówno osobiście, w placówce konsulatu jak i za pośrednictwem strony internetowej. Ta właśnie forma aplikacji o wizę wyjazdową do Kanady nosi nazwę skrótu eTA.

Ubiegając się o wizę do Kanady, niezależnie od tego czy przystępujemy do tego w tradycyjny sposób, czy też metodami elektronicznymi, warto wiedzieć ile przewidywalnie czasu może zająć taki proces, oraz na jak długo wiza może nam wystarczyć. W sieci można znaleźć informacje na temat tego, że wiza kanadyjska obowiązuje przez 5 lat, aczkolwiek nasz pobyt w kraju liścia klonowego może trwać maksymalnie przez 6 miesięcy.

Podsumowanie

Pomimo tego, że wyjazd do Kanady wiąże się z kilkoma formalnościami to i tak warto zaangażować się w takie zabiegi i zobaczyć ten wyjątkowy kraj na własne oczy. Wiele osób zaniecha swoje plany, bojąc się wszelkiego rodzaju złożoności problemów, które mogą pojawić się na drodze w załatwianiu podróży do Kanady.

Jednakowoż, możliwość generowania elektronicznej wizy eTA połączonej z paszportem jest świetnym sposobem na ograniczenie kolejek w urzędzie konsulatu. Jeżeli zastanawiasz się nad wyjazdem do Kanady, zacznij interesować się eTA już dziś. Wystarczy kilka kliknięć i zanim się obejrzysz, będziesz jadł tosty z syropem klonowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *